Formicarium AntsEurope (L2)

Hnízdo je vyrobeno z materiálu vhodného i pro mravence, kteří si rádi hloubí nežádoucí komory v hnízdních materiálech jako je například korek nebo ytong. Uvnitř hnízda se nachází zavlažovací dvě vodní věže pokryté jemnou nerezovou mřížkou přes níž se pozvolna odpařuje voda. Díky tomuto systému vydrží vlhkost v hnízdě až 2 týdny. Horní krycí sklo drží pomocí silných supermagnetů a umožní manipulaci uvnitř hnízda. Nechybí ani červené plexi sklo tlumící spektrum denního světla. Na jedné straně výběhu je silnými magnety připojen sekundární zdroj vody a na druhé straně odpadní aréna, kam mravenci nosí vyprodukované zbytky z hnízda - nejčastěji tuto nádobu využívá Messor sp., který sem odkládá zbytky semen. Hnízdo je možné připojit k dalšímu přes postranní otvory. Čtěte více informací v popisu. 

Kč2,490.00
.
Last items in stock

Upozornění:

  • Přídavnou napáječku na vodu naplníte tak, že skleněnou zkumavku budete otáčením pomalu vykrucovat směrem nahoru. Uvnitř napáječky je umístěn silikonový kroužek, který zkumavku těsní. Přímým vytáhnutím bez točivého pohybu zkumavku nevytáhnete a může prasknout. 

Doporučení:

  • Hnízdo, vzhledem k jeho velikosti, je vhodné zejména pro větší druhy mravenců. Používejte proto středně velké až velké druhy. Vhodnými mravenci jsou např. Camponotus, Harpegnathos a zkusit můžete i středně velké druhy mravenců.
  • Napáječku můžete naplnit i Sugar-boostem, ale nikoliv obyčejným cukernatým nebo medovým roztokem, protože během pár dní by se zde objevil plísňový povlak. 
Comments (0)